Wielkanocny Poranek

27 marca to dzień, który pozostanie na długo w pamięci naszej przedszkolnej społeczności. To właśnie wtedy odbył się uroczysty Wielkanocny Poranek – pełen kolorów,  wrażeń, radości oraz refleksji.

Głównym punktem programu było zaprezentowane przez przedszkolaków przedstawienie, w którym dzieci przeniosły widzów w świat staropolskich, wielkanocnych zwyczajów. Dzieci przygotowywały się do tego występu pod czujnym okiem  wychowawców, przez wiele dni ćwicząc dialogi, tańce i piosenki. W rezultacie wcieliły się w różnorodne postacie, ożywiając tradycje i zwyczaje wielkanocne w sposób pełen uroku i fantazji. W trakcie występu nie zabrakło pięknych piosenek, wśród których dało się usłyszeć bardzo tradycyjne melodie.

W wydarzeniu uczestniczyli również rodzice, którzy z dumą obserwowali popisy swoich pociech na scenie. Poranek Wielkanocny w naszym przedszkolu był nie tylko okazją do zabawy i świętowania, ale także czasem wspólnoty, radości oraz szacunku do tradycji i zwyczajów.

Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia, a dzieci rozdały drobne upominki swoim rodzicom. Przedstawienie nie tylko poruszyło serca widzów, ale także skłoniło do refleksji nad znaczeniem tradycji i dziedzictwa kulturowego. Przeplatając elementy teatru śpiewem i tańcem, dzieci wniosły na scenę niepowtarzalny klimat Świąt Wielkanocnych, wzbogacając go o radosną energię i entuzjazm.

Justyna Król

30 marca 2024