Przywitanie wiosny w naszym przedszkolu

Wiosna zawitała do naszego przedszkola w wyjątkowy sposób. Było radośnie i kolorowo,  gdyż

zarówno dzieci jak i nauczyciele bardzo mocno się zaangażowali, aby godnie powitać te piękną porę roku.

Nasze przedszkolaki wykazywały dużą aktywność w przygotowaniach do tego wyjątkowego dnia. Stworzyły kukłę Marzanny oraz własnoręcznie udekorowały bibułą wiosenne drzewko. Wysłuchały kilku informacji na temat pochodzenia słowiańskiego zwyczaju pożegnania zimy, wzięły udział w krótkim quizie na temat wiedzy o wiośnie, a także zaśpiewały piosenkę.

Głównym punktem wydarzenia był oczywiście przemarsz z Marzanną wokół szkoły. Dzieci szły dumnie, skandując krótką rymowankę na pożegnanie zimy, a dodatkowo radośnie grały na swoich małych instrumentach, dodając jeszcze więcej radości i energii temu wiosennemu świętowaniu. Muzyka towarzyszyła nam przez całą drogę.

Przywitanie wiosny w naszym przedszkolu było nie tylko okazją do świętowania, ale również formą podtrzymania tradycji, lekcją kultury, a także doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy. To był dzień pełen uśmiechu, radości i niezapomnianych wrażeń, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Justyna Król

21 marca 2024