Klasy pierwsze w teatrze

Dnia 11.04.2024 r. dzieci z klas pierwszych pod opieką nauczycieli wybrały się na wycieczkę do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Jest to adaptacja szkolnej lektury autorstwa Justyny Bednarek o tym samym tytule. Opowiada historię dziesięciu skarpetek, które opuszczają kosz na brudną bieliznę i ruszają w nieznane, żeby odmienić swój los i znaleźć swoje przeznaczenie. To historia o odwadze, podjęciu ryzyka i chęci wprowadzenia zmian w swoim życiu.

Aktorzy wspaniale odgrywali swoje role, a scenografia, kostiumy i muzyka tworzyły magiczną atmosferę, która doskonale oddawała klimat utworu. Wątki humorystyczne skutecznie rozśmieszały uczniów, a jednocześnie przekazywały istotne wartości moralne.

Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Alina Jurkiewicz

17 kwietnia 2024